GDAŃSKA AKADEMIA DOJRZAŁOŚCI

INAUGURACJA GDAŃSKIEJ AKADEMII DOJRZAŁOŚCI
ZA NAMI

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jej uroczystego przebiegu. Szczególnie prześwietnemu wykładowcy Księdzu Biskupowi Szlachetce oraz licznym znakomitym gościom z Panem Marszałkiem Senatu RP Bogdanem Borusewiczem na czele. Dziękujemy za wsparcie organizacyjne Zespołowi Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Gdańsku a także restauracji Malinowy Ogród za ufundowanie cateringu. Studentom Gdańskiej Akademii Dojrzałości gratulujemy indeksów i zapału do nauki. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i relacji filmowej z tej niezapomnianej uroczystości.  

2015/16

LOGO granska-akademia-dojrzalosci-logo-rgb.png
PLAN ZAJĘĆ.jpg

Prezydent Kowalczuk gościem
Gdańskiej Akademii Dojrzałości

21 listopada 2015

gościem Gdańskiej Akademii Dojrzałości był Piotr Kowalczuk, Zastępca Prezydenta Gdańska ds. Polityki Społecznej.

AAA.jpeg

Wygłosił on wykład pt.: "Wybrane aspekty polityki społecznej Miasta Gdańska związane z osobami starszymi". Wystąpienie zostało przyjęte z uwagą i zainteresowaniem przez zgromadzonych licznie seniorów, nauczycieli i trenerów GAD, wolontariuszy a także przedstawicieli lokalnej samorządności. Słuchacze docenili nie tylko wartość merytoryczną ale również komunikatywność przekazu, co zapewne przyczyni się do lepszego zrozumienia i docenienia ciekawych inicjatyw Miasta Gdańska skierowanych do seniorów. Studenci i organizatorzy serdecznie dziękują za poświęcony czas i miłą atmosferę spotkania.

Wykład Prezydenta za nami

"Gdańsk jako wyzwanie" - taki tytuł nosił wykład Prezydenta Pawła Adamowicza wygłoszony w Gdańskiej Akademii Dojrzałości 23 maja 2015. Został on wysłuchany z uwagą i zainteresowaniem przez uczestniczących w nim seniorów. Studenci Gdańskiej Akademii Dojrzałości uzyskali wpis do indeksu od Prezydenta najpiękniejszego miasta w Polsce a wraz z nim porcję ciekawej wiedzy i refleksji. DZIĘKUJEMY.

adamowicz-w-osowej.jpeg

Bal dla studentów GAD

30 maja (2016) - Szkoła Podstawowa nr 81 w Gdańsku - Osowej 

Zapraszamy na międzypokoleniowy bal studentów Gdańskiej Akademii Dojrzałości. Rozpocznie się o 17:30. Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o kontakt pod numer 600 382 169.

Sztuka, zdrowie i rekreacja - nowe zajęcia w Gdańskiej Akademii Dojrzałości

..

.....

Wszystkie dojrzałe panie miały możliwość uczestniczenia w Slavica Dance. Każdy czwartek godz. 18:10 w sali lustrzanej "0" Szkoły Podstawowej nr 81. 

Zajęcia prowadził wybitny horeograf Justyna Bolek

justyna-bolek2070927052.jpeg

Gdańska Akademia Dojrzałości zaprasza na wykład Profesora Henryka Krawczyka - 28.03.2015

Tym razem wykładowcą w Gdańskiej Akademii Dojrzałości będzie Rektor Politechniki Gdańskiej Pan Profesor Henryk Krawczyk. Jeden z najwybitniejszych polskich informatyków, specjalista z zakresu inżynierii oprogramowania, systemów równoległych i rozproszonych. Jest on rektorem Politechniki Gdańskiej już w drugiej kadencji. Czterokrotny dziekan Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki (w latach: 1990–1996, 2002–2006), kierownik Katedry Architektury Systemów Komputerowych. Czynnie uczestniczy w krajowych organizacjach naukowych. Pracuje jako wiceprzewodniczący Komitetu Informatyki Polskiej Akademii Nauk. Jest członkiem z wyboru Rady Naukowej Instytutu Podstaw Informatyki PAN.


Autor licznych wdrożeń komputerowych. Opracował procedury służące do ograniczenia destrukcyjnej działalności w Internecie. Kieruje modułem „Technologie Informacyjne i Komunikacyjne” w Centrum Zaawansowanych Technologii Pomorze.

Na spotkanie z Panem Profesorem zapraszamy osoby w każdym wieku o zainteresowaniach nie tylko technicznych. Skorzystać mogą szczególnie młodzi ludzie rozważający możliwość studiów na Politechnice Gdańskiej, która jest jedną z najbardziej liczących się uczelni w Polsce.

Po zakończeniu wykładu Profesora Krawczyka przewidziane są ciekawe i pożyteczne warsztaty wielkanocne (między innymi nauka haftu kaszubskiego a także wyrób ozdób świątecznych). Poza tym jak zawsze miła atmosfera, smaczny poczęstunek i napoje.

Start 28 marca o godz. 9:00 w ZSO nr 2 im. S. Banacha ul. Wodnika 57.
 

Serdecznie zapraszamy.

krawczyk.jpeg

Gość specjalny GDAŃSKIEJ AKADEMII DOJRZAŁOŚCI
w sobotę 14-go marca

W dniu 14 marca gościem Gdańskiej Akademii Dojrzałości będzie Adam Hlebowicz historyk, publicysta, dyrektor Radia Plus w Gdańsku, autor kilkunastu książek i ponad 600 artykułów poświęconych problematyce społecznej, kulturowej i historycznej. Wygłosi on wykład zatytułowany: dziedzictwo Polski na Wschodzie.

Po wykładzie będzie można uzyskać książkę z podpisem Autora.

Oprócz Adama Hlebowicza tego dnia w Gdańskiej Akademii Dojrzałości zajęcia poprowadzi również Dariusz Wiliński - redaktor Dziennika Bałtyckiego oraz prezes Fundacji "Sztuka Życia - Niepokonani", której celem jest pomoc w spełnianiu marzeń osób niepełnosprawnych, pomoc w rehabilitacji i przystosowaniu do życia osób niepełnosprawnych i ludzi w podeszłym wieku. Fundacja jest wydawcą gazety NIEPOKONANI.

adam-hlebowicz.jpeg


Na zakończenie przewidziane jest spotkanie poradnicze z kosmetologiem z Osowej, Panią Karoliną Łukaszewicz.


Początek jak zawsze o godz. 9:00 w ZSO nr 2 ul. Wodnika 57