top of page
rozdział_1_strona_tytułowa_oficjalna.jpg
Zrzut ekranu 2023-09-14 o 11.58.20.png

PUBLIKACJA PRZEWODNIKA
"Międzypokoleniowe przestrzenie w naszym życiu"

formularz google.jpg
 Wykład wprowadzający.jpg
PANEL 1.jpg
PANEL II.jpg
PANEL III.jpg
PANEL IV.jpg
MINIATURA YT.jpg
Plakat:
Dofinansowano ze środków budżetu państwa. Rządowy program fundusz inicjatyw obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. POKOLENIA RAZEM - dialog dla wspólnego dobra

POKOLENIA RAZEM

Logo projektu pokolenia razem
FB.webp
IG.webp
logo youtube

Nasze cele:

  • rozwiązywanie i przeciwdziałanie powstawaniu konfliktów międzypokoleniowych

  • edukacja w obszarze komunikacji pomiędzy członkami różnych grup wiekowych

  • edukacja cyfrowa

  • pielęgnowanie więzi i wzajemnego docenienia członków różnych grup wiekowych

  • dostrzeganie i akceptowanie różnic międzypokoleniowych, wymiana wiedzy i doświadczeń osób młodszych i starszych w różnych obszarach życia.

Stopka z logami: narodowy instytut wolności, program fundusz inicjatyw obywatelskich na lata 2021-2030 NOWE FIO
IMG_8922.jpeg
logo youtube

Kanał POKOLENIA RAZEM

Logo projektu Pokolenia Razem

Na naszym kanale pojawiają się Live’y realizowane w ramach Studia POKOLENIA RAZEM. Obejmują one zagadnienia istotne w kontekście potrzeb i problemów różnych grup pokoleniowych (m.in. internet, rodzina, komunikacja; muzyka; media). Program realizowany jest w różnorakich konfiguracjach. 

W naszych audycjach POKOLENIA RAZEM

Jakie książki warto przeczytać, czym zajmuje się psychogrontolog, jak wygląda dzień w domu seniora oraz ośrodku dla seniorów, z jakimi problemami zmagają się pracownicy telefonu zaufania, Fundacja Wiem i Umiem od zaplecza. W każdym odcinku znajdują się takie materiały jak łatwe przepisy do wykonania w domu, świąteczne sondy uliczne, porady psychologa oraz podsumowania warsztatów międzypokoleniowych. 

Jak nasza psychika działa przez codzienne użytkowanie telefonu, jak się chronić przed różnymi atakami hakerskimi, jak nadążyć za coraz to nowszymi trendami w internecie i jak rozumieć młodsze pokolenia, czym jest stowarzyszenie Talent, jakie trzeba mieć umiejętności, żeby pójść w kierunku informatyki. Wszystkie odcinki są wzbogacane o fragmenty z różnych sond ulicznych, ujęcia z biura informatyka, który tłumaczy różne niezrozumiałe dla Nas frazy i części komputera oraz podsumowania z warztatów międzypokoleniowych. 

Jak zadbać o zdrowie poprzez dietę, ruch oraz rozwój psychiczny. Te trzy kwestie zostały poruszone podczas naszych audycji o ZDROWIU, gdzie specjaliści tłumaczą w jaki sposób sobie radzić na codzień. Podczas audycji zostały wprowadzone porady jak dbać o skórę, krótkie sety z ćwiczeniami dla każdej grupy wiekowej oraz podsumowania z warsztatów międzypokoleniowych.

Muzykalna rodzina wypowiada się o tym jak muzyka wpłynęła na ich życie, rodzina, która mieszka w tzw. dżungli opowiada swoją historię od czego zaczynali i jakie rośliny posiadają w domu, zielarka opowiada o różnych zastosowaniach ziół i roślin oraz gdzie zdobyć wiedzę na ten temat, edukacja kulturalna oraz jak kreatywność jest ważna dla młodzieży. W audycjach pojawiają się sondy uliczne oraz kącik savoir vivre. 

Audycje podsumowujące wszystkie cykle POKOLENIA RAZEM. Tam prezes Fundacji Wiem i Umiem ogląda i komentuje wybrane fragmenty wszystkich odcinków. 

20211211_134713.jpg

Warsztaty "Razem przez Pokolenia" 
dla młodzieży i seniorów

Cel warsztatów wyrasta z obserwacji interakcji międzypokoleniowych między grupą seniorów i grupą młodzieży. Ze względu na zmiany technologiczne i społeczno-kulturowe interakcje te są ograniczone i obarczone trudnościami wynikającymi z dynamicznych zmian, które miały miejsce w ostatnich stuleciach. Dlatego też warsztaty miały charakter międzypokoleniowy i ich celem był rozwój kompetencji i wiedzy w obszarach komunikacji i cyfryzacji na rzecz efektywnej integracji pokoleń

WIĘCEJ FILMÓW POKOLENIA RAZEM

Na każdej transmisji na żywo przedstawione zostaly różne przerywniki m.in. ćwiczenia dla zdrowia, przepyszne, kolorowe przepisy od dietetyka, sondy uliczne, porady psychologa oraz wskazówki dot. bezpieczeństwa w internecie. Przykładowe filmiki znajdziecie poniżej, bądź przechodząc bezpośrednio do naszego kanału klikając w guzik poniżej.

Miniatura danielewicz odc 3 wer1.jpg
2 (1).jpg
sonda 2.jpeg
1.jpg
MINIATURA 4.jpg
2.jpg
1.jpg
Stopka z logami: narodowy instytut wolności, program fundusz inicjatyw obywatelskich na lata 2021-2030 NOWE FIO
bottom of page