top of page

PADEREWSKI.NET

Odkryj talent w roku 2023

IMG_8294.jpg

KONFERENCJA "TALENT DLA WSPÓLNOTY 2023"

Misją cyklu Konferencji "Talent dla wspólnoty" jest zmiana świadomości społecznej oraz budowanie kultury sprzyjającej odkrywaniu i rozwijaniu indywidualnych uzdolnień młodych ludzi poprzez odwołanie się do wybitnych Polaków.

PANEL 1.jpg
PANEL II.jpg
PANEL III.jpg
PANEL IV.jpg
Plakat informacyjny paderewski.jpg
IG.webp
FB.webp
logo youtube
logo www.webp
logo projektu paderewski.net

Celem projektu jest upamiętnienie myśli społecznej Ignacego Jana Paderewskiego zawierającej przesłanie, że każdy talent – odkryty i wykorzystany w pracy dla ojczyzny – stanowi dobro wspólne narodu. Zadania projektowe nakierowane są na edukację w zakresie rozwoju własnych uzdolnień, inspirowaną postaciami wybitnych Polaków,

STOPKA 2023 bez MIIWS.jpg
_58A7897-7.jpg

Konferencje

"Talent dla wspólnoty"

Publikacje i filmiki

"Odkryj talent z Polakami" 

Strona

CYKL MATERIAŁÓW FILMOWYCH
"Odkryj talent z Polakami" 2023 r.

1. Wanda Błeńska.jpg
2. Maksymilian Faktorowicz.jpg
3. Simona Kossak.jpg
4. Jadwiga Jędrzejowska.jpg
5. Czochralski.jpg
6. Bodo.jpg
7. paderewski jpg.jpg

Przybliżamy życiorysy Polaków, którzy poprzez swoje zaangażowanie, wytrwałość i podążanie za głosem serca osiągnęli sukces w różnych dziedzinach. Celem cyklu jest edukacja społeczna i patriotyczna w oparciu o wzorce osobowe przedsiębiorczych i utalentowanych Polaków, a także próba odpowiedzi na pytanie: Jak rozwijać swój talent w duchu działania na rzecz dobra wspólnego?

OBEJRZYJ TRANSMISJĘ KONFERENCJI
"TALENT DLA WSPÓLNOTY 2022"

_58A7869-2.jpg

...lub pojedyncze wystąpienia konferencyjne z roku 2022

Zrzut ekranu 2023-08-30 o 15.15.25.png
_58A8081-18.jpg

OBEJRZYJ TRANSMISJĘ KONFERENCJI
"TALENT DLA WSPÓLNOTY 2021"

IMG_8365.jpeg

...lub pojedyncze wystąpienia konferencyjne z roku 2021

Playlista paderewski 2021B.jpg

PLATFORMA PADEREWSKI.NET

Główną zawartością platformy są ilustrowane, wsparte zasobami internetowymi biogramy wybitnie utalentowanych polskich patriotów, których działalność zapisała się w historii od początku polskiej państwowości do czasów współczesnych. Biogramy są prezentowane w podziale na domeny utalentowania: np. artystyczna, humanistyczna, społeczna, matematyczno-fizyczna, przyrodnicza, medyczna, naukowo-techniczna, filozoficzno-religijna, przywódcza, przedsiębiorcza, sportowa itp.

W opisach postaci znajdują się najważniejsze fakty z ich życia, dokonania w danej domenie utalentowana, wyznawane wartości, ciekawostki, informacje o środowisku rodzinnym i przede wszystkim sposób w jaki dana postać odkryła i rozwinęła swój talent. Na stronie można wypełnić również quiz własnych utalentowań i znaleźć informacje na temat projektu.

Cykl publikacji "Odkryj talent z Polakami. Oni zmienili rzeczywistość"

Publikacje z cyklu "Odkryj talent z Polakami. Oni zmienili rzeczywistość" poświęcone są odkrywaniu własnego powołania, misji życiowej i pomysłu na pomyślną karierę zawodową. Inspiracją do poszukiwania drogi rozwoju są biogramy postaci polskich utalentowanych patriotów.

 

Książki zawierają treści opracowane na podstawie materiałów zamieszczonych na platformie edukacyjnej, a także znajdą się w nim dodatkowe treści edukacyjne. Publikacja jest pomocnym narzędziem dla głównie młodych osób (licealiści, studenci), krzewiąc świadomość wartości talentu jako dobra jednostki ale i wspólnoty lokalnej, narodu i państwa.

 

Przewodnik zawiera refleksje na temat najczęstszych problemów występujących na wymiarze wychowania, samowychowania, edukacji i samorozwoju, które można przezwyciężyć podobnie jak uczynili to polscy uzdolnieni patrioci.

Okładka publikacji "Odkryj talent z Polakami. Oni zmienili rzeczywistość" cz.1
Okładka publikacji "Odkryj talent z Polakami. Oni zmienili rzeczywistość" cz.2 autor Jan Hlebowicz
bottom of page