top of page

PADEREWSKI.NET

Odkryj talent w roku 2023

KONFERENCJA "TALENT DLA WSPÓLNOTY 2023"

Misją cyklu Konferencji "Talent dla wspólnoty" jest zmiana świadomości społecznej oraz budowanie 

kultury sprzyjającej odkrywaniu i rozwijaniu indywidualnych uzdolnień młodych ludzi poprzez odwołanie się do wybitnych Polaków.

zdj w tle wydarzenie fb-4.jpg
Plakat informacyjny paderewski.jpg
IG.webp
FB.webp
logo youtube
logo www.webp
logo projektu paderewski.net

Celem projektu jest upamiętnienie myśli społecznej Ignacego Jana Paderewskiego zawierającej przesłanie, że każdy talent – odkryty i wykorzystany w pracy dla ojczyzny – stanowi dobro wspólne narodu. Zadania projektowe nakierowane są na edukację w zakresie rozwoju własnych uzdolnień, inspirowaną postaciami wybitnych Polaków,

STOPKA 2023 bez MIIWS.jpg
_58A7897-7.jpg

Konferencje

"Talent dla wspólnoty"

Publikacje i filmiki

"Odkryj talent z Polakami" 

Strona

CYKL MATERIAŁÓW FILMOWYCH
"Odkryj talent z Polakami" 2023 r.

Więcej informacji już wkrótce!

OBEJRZYJ TRANSMISJĘ KONFERENCJI
"TALENT DLA WSPÓLNOTY 2022"

_58A7869-2.jpg

...lub pojedyncze wystąpienia konferencyjne z roku 2022

Zrzut ekranu 2023-08-30 o 15.15.25.png
_58A8081-18.jpg

OBEJRZYJ TRANSMISJĘ KONFERENCJI
"TALENT DLA WSPÓLNOTY 2021"

IMG_8365.jpeg

...lub pojedyncze wystąpienia konferencyjne z roku 2021

Playlista paderewski 2021B.jpg

PLATFORMA PADEREWSKI.NET

Główną zawartością platformy są ilustrowane, wsparte zasobami internetowymi biogramy wybitnie utalentowanych polskich patriotów, których działalność zapisała się w historii od początku polskiej państwowości do czasów współczesnych. Biogramy są prezentowane w podziale na domeny utalentowania: np. artystyczna, humanistyczna, społeczna, matematyczno-fizyczna, przyrodnicza, medyczna, naukowo-techniczna, filozoficzno-religijna, przywódcza, przedsiębiorcza, sportowa itp.

W opisach postaci znajdują się najważniejsze fakty z ich życia, dokonania w danej domenie utalentowana, wyznawane wartości, ciekawostki, informacje o środowisku rodzinnym i przede wszystkim sposób w jaki dana postać odkryła i rozwinęła swój talent. Na stronie można wypełnić również quiz własnych utalentowań i znaleźć informacje na temat projektu.

Cykl publikacji "Odkryj talent z Polakami. Oni zmienili rzeczywistość"

Publikacje z cyklu "Odkryj talent z Polakami. Oni zmienili rzeczywistość" poświęcone są odkrywaniu własnego powołania, misji życiowej i pomysłu na pomyślną karierę zawodową. Inspiracją do poszukiwania drogi rozwoju są biogramy postaci polskich utalentowanych patriotów.

 

Książki zawierają treści opracowane na podstawie materiałów zamieszczonych na platformie edukacyjnej, a także znajdą się w nim dodatkowe treści edukacyjne. Publikacja jest pomocnym narzędziem dla głównie młodych osób (licealiści, studenci), krzewiąc świadomość wartości talentu jako dobra jednostki ale i wspólnoty lokalnej, narodu i państwa.

 

Przewodnik zawiera refleksje na temat najczęstszych problemów występujących na wymiarze wychowania, samowychowania, edukacji i samorozwoju, które można przezwyciężyć podobnie jak uczynili to polscy uzdolnieni patrioci.

Okładka publikacji "Odkryj talent z Polakami. Oni zmienili rzeczywistość" cz.1
Okładka publikacji "Odkryj talent z Polakami. Oni zmienili rzeczywistość" cz.2 autor Jan Hlebowicz
bottom of page