top of page

TURNIEJ "DANCE TALENT"

2012/13

DANCE TALENT 2012

W dniach 14 – 15 kwietnia 2012 roku w Zespole Szkół  Ogólnokształcących nr 2 w Gdańsku odbył się I Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego i Współczesnego "Dance Talent". W organizację tego wydarzenia zaangażowana była Fundacja WIEM I UMIEM.

CELEM TURNIEJU BYŁO

  • Promowanie wśrodowisku dzieci i młodzieży aktywności ruchowej, wpływającej pozytywnie na usprawnienie pracy mózgu i polepszenie wyników w nauce 

  • Kształtowanie charakteru młodych ludzi poprzez wdrażanie w rywalizację fair play.

  • Propagowanie wartościowych pasji i zainteresowań przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii komunikacyjnych a wszczególności internetu. 

  • Konfrontacja umiejętności uczestników celem zdynamizowania ich indywidualnego rozwoju 

  • Integracja środowiska osób i grup zaangażowanych w rozwój talentów tanecznych 

Projekt połączył i wykorzystał dwie tendencje widoczne w środowisku dzieci i młodzieży.Są nimi rosnąca popularność tańca - najchętniej wybieranej przez młodych formy aktywności fizycznej, oraz powszechność użytkowania internetu jako narzędzia dzielenia się różnorakimi pasjami a także podnoszenia własnych umiejętności.Dzięki zorganizowaniu ogólnopolskiego turnieju i upowszechnieniu jego owoców za pomocą internetu zaprezentowaliśmy młodych ludzi z ukształtowaną pasją, poświęcających czas i wysiłek, aby ją rozwijać dążąc do mistrzostwa na miarę swoich możliwości. Należy przypuszczać, że zachęciło to ich samych do jeszcze cięższej pracy a rówieśników do naśladowania cech takich jak ambicja i wiara wsiebie. Organizatorzy i jurorzy podczas całego turnieju zwracali uwagę nazasady fair play oraz przesłanie edukacyjno-wychowawcze projektu. 

DANCE TALENT 2013

Zakończył się II Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego i Współczesnego "Dance Talent". Podobnie jak w ubiegłym roku Fundacja WIEM I UMIEM współpracowała w organizacji wydarzenia, posiadającego wysokie walory edukacyjne i wychowawcze. Zapraszamy do zapoznania się z relacjami reporterskimi i filmowymi z turnieju na portalu osowa24.pl

bottom of page