top of page

I OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL CHÓRÓW
I ZESPOŁÓW WOKALNYCH
"SONGS OF JOY"

Termin konkursu 20.04.2013!

Witamy na stronie I Ogólnopolskiego Konkursu Chóralnego "Songs of Joy". Do udziału zaproszone są amatorskie chóry i zespoły wokalne z całej Polski. Wystepujecie w 3 kategoriach repertuarowych i 3 wiekowych, zatem każdy znajdzie coś dla siebie. Przygotujcie się na wspaniałe przeżycie artystyczne i dobrą zabawę. Poniżej znajdziecie potrzebne informacje. Podejmijcie szybką decyzję, gdyż liczba miejsc jest ograniczona. 

Do zobaczenia w Gdańsku! 

CELE KONKURSU

  • Popularyzacja amatorskiego śpiewu chóralnego nakierowanego na repertuar patriotyczny, gospel oraz piosenki rozrywkowe. 

  • Konfrontacja umiejętności, fachowa ocena i ukierunkowanie rozwoju talentów. 

  • Integracja środowiska osób związanych ze śpiewem chóralnym i edukacją wokalną. 

  • Upowszechnianie wspólnego śpiewu jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu oraz rozwijania własnego talentu. 

KATEGORIE REPERTUAROWE

Zgodnie z nazwą festiwalu „Songs of Joy” (ang. „pieśni radości”), radość wyrażona w śpiewie jest motywem przewodnim wydarzenia. Uwidacznia się on w doborze kategorii repertuarowych.

Pieśni i piosenki patriotyczne 

wyrażają radość z poczucia zakorzenienia, z łączącej nas tradycji i wspólnej tożsamości. W tej kategorii oczekujemy wykonań utworów szczególnie wartościowych dla polskiej kultury muzycznej, rocznicowych, wojskowych, ludowych itp. Mile widziane będą pieśni związane z patriotyzmem lokalnym. Zachęcamy do poszukiwań oryginalnych środków wyrazu. 

Utwory gospel 

swoją popularność w Polsce i na całym świecie zawdzięczają unikalnej energii oraz emanującej z nich radości życia. O uniwersalnej wartości tych pieśni świadczy fakt, że członkami chórów gospel są osoby w różnym wieku, o różnorodnych gustach muzycznych, posiadające zróżnicowany światopogląd. Mieszczą się tu zarówno standardy spiritual, gospel czy soul, jak również współczesne odmiany tego gatunku (pieśni i piosenki religijne).

Piosenki rozrywkowe,

które można zaśpiewać przy ognisku, na biwaku, podczas rodzinnych uroczystości czy przy innych towarzyskich okazjach. Chodzi o piosenki, które przede wszystkim znakomicie integrują, dostarczają dobrej zabawy i radości z bycia razem. Mogą to być typowe utwory biesiadne jak również interpretacje przebojów znanych i lubianych przez różne pokolenia. Mile widziane kompozycje autorskie.

Jeden chór może zaprezentować się w dowolnej liczbie kategorii repertuarowych.

WAŻNE INFORMACJE

W konkursie biorą udział chóry i zespoły liczące co najmniej 12 członków. Startują w 3 kategoriach wiekowych:

 

  • szkoły podstawowe 

  • gimnazja i licea

  • dorośli

bottom of page